مدیرکل صدور پروانه خدمات پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری از صدور ۳ پروانه ارائه خدمات پست بین‌الملل (خارجه و داخله) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سید حسین سلامتی طباء با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۱ شرکت متقاضی دریافت پروانه ارائه خدمات پستی غیر دولتی هستند، گفت: بر اساس مصوبه “اصول حاکم بر صدور پروانه ارائه خدمات پستی غیر دولتی” که در سال ۱۴۰۰ در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شده است، پروانه ارائه این خدمات در دو دامنه ارائه خدمات پست بین‌الملل (خارجه و داخله) و خدمات پست داخلی و چهار نوع صادر می‌شود.

خبر صدور پروانه پستی

وی در تشریح این مصوبه گفت: نوع ارائه خدمات بر اساس نقاط حضور گستره ارایه خدمات تقسیم‌بندی شده است و دریافت‌کنندگان پروانه نوع یک در همه شهرها و روستاهای کشور، نوع دو در تمامی شهرهای با جمعیت بالاتر از ۳۰ هزار نفر، نوع سه در تمامی مراکز استانها و نوع چهار در شهرهای تهران، تبریز، اصفهان، شیراز، مشهد، رشت، کرج و اهواز می‌توانند خدمات پستی ارائه دهند.

سلامتی طباء درباره فرآیند دریافت پروانه ارائه خدمات پستی غیر دولتی اظهار کرد: متقاضیان دریافت پروانه می‌توانند با مراجعه به پورتال الکترونیکی رگولاتوری به آدرس www.cra.ir ، منوی میزخدمت، زیر منوی ارائه مجوزهای مربوط به خدمات پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات، قسمت صدور پروانه ارائه خدمات پستی، درخواست خود را به صورت الکترونیکی ارسال کنند.

وی تاکید کرد: در این بخش از پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اطلاعات کامل درباره نحوه ارائه خدمت، مدارک مورد نیاز، هزینه و مدت زمان ارائه خدمت و دارندگان فعلی پروانه به طور کامل درج شده است.

شایان به ذکر است شرکت های جدید که موفق به اخذ پروانه شده اند عبارتند از

  1. شرکت سامان سریع ایرانیان
  2. شرکت کاوش مسیر آریا
  3. شرکت ویرا سماء ترابر

مطالب مرتبط